13.4.2024

15.4.  Přijímací řízení na střední školy

15.4.  Pedagogická rada (15.30)

16.4. , 17.4.  Přijímací řízení -víceletá gamnázia

16.4.  Třídní schůzky (15.30-ŠVP, 16.00-I.st.,16.30-IIst.)

17.4.  McDonaldś cup - kopaná 1.-3., fotbalový stadion (7.30)

18.4.  IPS-8.A (8.00-10.00)

Informace k novému školnímu roku 2020/2021

Vloženo: 18.12.2019 | Autor: Prusa| Zobrazeno: 1108x |

První informace k novému školnímu roku 2020/2021

(Postupně sem dáme některé důležité info pro všechny. První zprávy od vedení školy pak dostanete do E-ŽK, a rodiče žáků prvních tříd, prostřednictvím e-mailu, v  týdnu od 24.8.)

1/ Organizace školního roku - MŠMT

PDFZDE (Velikost: neznámá)

2/ Manuál MŠMT a Doporučení ČŠI  k provozu škol od 1.9.2020

Níže uvedený manuál přikládáme pro úplnost informací, ale MŠMT již i tento aktuální materiál druhý den po vydání změnilo - školy bez roušek. V tuto chvíli tedy počítáme více méně s normálním provozem školy.  Budeme pochopitelně dodržovat nezbytná hygienická pravidla, ale vše další uvidíme podle aktuální situace. Průběžně Vás budeme informovat.

MANUÁL - PDFZDE (Velikost: 987.27 kB)

DOPORUČENÍ ČŠI - PDFZDE (Velikost: neznámá)

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY,  MŠMT - Externí odkazZDE

3/ Školní jídelna, DC karty

Obědvat budeme od 1.9.2020 již v naší výdejně jídel! Obědy nám nadále vaří Školní jídelna Jungmannova u.. Zároveň svou premiéru zahajují DC karty (bezkontaktní nálepka), kterými si žáci čipnou u výdajového okénka. Jak bude vše probíhat?

a, DokumentPřihlášku ke stravování ve školním roce 2020/2021 - ZDE(Velikost: 15.76 kB)  vyplňte a pošlete prostřednictvím E-mailu do Školní jídelny Jungmannova ul. (můžete ji tam také donést osobně). Paní Drescherová Vás zavede do systému.

b, Děčínskou kartu obdržíte, a její zprovoznění v systému VIS (Externí odkazwww.strava.cz) provedeme v naší kanceláři. Tato karta stojí v letošním roce 59,- Kč (cenu dotuje magistrát). Žáci prvních ročníků ji obdrží zdarma. Žáci, kteří chodili na oběd v loňském roce, mají svůj internetový přístup do stravovacího systému již z loňska a při aktivaci karty v kanceláři školy musí znát své přihlašovací údaje!!! Žáci, kteří si již kartu pořídili od MHD, si ji opět pouze přijdou načíst do kanceláře.

c, Platbu obědů lze samozřejmě realizovat v hotovosti přímo ve Školní jídelně Jungmannova ul., ale většina z Vás bude zadávat příkazy k platbě bezhotovostní formou. Obědy, jako jediné, neplatíte na účet naší školy, ale na účet Externí odkazŠkolní jídelny Jungmannova   Přístup a variabilní symbol máte platný  z loňska. Noví žáci a prvňáčci však potřebují vygenerovat přístup a variabilní symbol, to však lze až po zaslání přihlášky (viz výše). Doporučujeme tedy provést co nejdříve v srpnu (ideálně do 25.8.2020) nebo obědy na září u těchto žáků zaplatit v srpnu ještě v hotovosti přímo v Jídelně  Jungmannova ul.

d, Čipování  při vstupu  do budov  naší školy (ZŠ a ŠD) realizují naši žáci opět výše uvedenou kartou. Vše jsme předem připravili a synchronizovali.

e, Žáci, kteří se nebudou stravovat ve školní jídelně a nebudou využívat ani městské autobusy či jiné vstupy, kde DC karty fungují (včetně možnosti platit kartou), si mohou v kanceláři školy vyžádat, tak jako dřív, pouze plastový čip na vratnou zálohu. Tento čip pak budou využívat pouze k monitorování vstupu do školy.

4/ První třídy

Rozdělení do prvních tříd 2020/2021

(v monogramu žáka je uvedeno nejprve příjmení)

M.Švejdová

J.N., M.A., S.E., A.Z., C.S., T.V., M.D., M.J., S.J., Pr.M., L.E., M.K., K.L., F.D., M.K., M.V., P.L., B.L., H.E., S.S.

V.Becková

Z.V., Š.J., H.L., T.E., Lor.E., D.A., K.K., L.B., N.P., K.M., T.N., K.V., S.M., S.T., Š.A., K.T., Č.L., P.M., A.N., B.J., M.T.

5/ Rozvrh hodin

Rozvrhy jsou dostupné z www školy.

Pozor na starou verzi mobilní aplikace, dnes již nebudou fungovat. Kdo si  v loňském roce nainstaloval do mobilního telefonu novou (celá modrá ikonka), tak je vše v pořádku.

6/ První informativní zpráva rodičům

První zpráva do E-ŽK s informacemi k zahájení nového školního roku bude zaslána 26.8.2020 prostřednictvím E-ŽK nebo E-mailu (noví žáci).

7/ Úvodní dopis

PDFDopis 1-2020 (Velikost: neznámá)