47.TÝDEN

23.11.- 27.11.   1. a 2. třídy = docházka do školy

Ostatní  pokračují ještě týden v distančním vzdělávání.

Informace ke vzdělávání od 30.11.2020  PDFZDE (Velikost: neznámá)

Přehledný kalendář akci 2020-2021

Organizační kalendář

Externí odkazŠkola pro všechny - I, II

Externí odkazInkluze do škol

Externí odkazObědy pro děti

Školní hymna

Logo školy

Přijímací řízení 2020/2021

Výběr střední školy 2021 (aktuální informace v rámci mimořádné situace Covid-19)

PDF SŠ 2021 ZDE (Velikost: neznámá)

Kariérové poradenství

Mgr. Jitka Šolcová

E-mailjitka.solcova@zsnastrani.cz

konzultační hodiny:    úterý    14.00 - 15.00 hod,   čtvrtek          7.00 -  8.00 hod

případně v jiném čase po telefonické domluvě

Mgr. Michaela Kaplanová

E-mailmichaela.kaplanova@zsnastrani.cz

konzultační hodiny: čtvrtek           7.15 - 8.00 hod

případně v jiném čase po telefonické domluvě

Kariérový poradce poskytuje:

• základní skupinová šetření k volbě povolání a administraci (v rámci vyučovacího předmětu Svět práce i ve spolupráci s Úřadem práce)
  • individuální šetření k volbě povolání a poradenství v této oblasti, poradenství zákonným zástupcům s ohledem na očekávání a předpoklady žáků (ve spolupráci s třídním učitelem)
  • informace o studijních možnostech, pomoc při vyplnění a včasném odeslání přihlášek ke studiu
  • organizaci informační schůzky se zákonnými zástupci vycházejících žáků
  • zajištění dostatečného počtu informačních materiálů o možnostech studia na středních školách a jejich zprostředkování žákům (brožury, prezentace škol, využití dnů otevřených dveří)
  • zajišťování skupinových návštěv žáků školy v informačním poradenském středisku úřadu práce a na některých středních školách ve městě
  • zprostředkování nových informací ohledně přijímacího řízení na střední školy
  • předávání odborných informací z oblasti kariérového poradenství pedagogickým pracovníkům školy

Užitečné odkazy a kontakty:

Externí odkazwww.cermat.cz

Externí odkazwww.infoabsolvent.cz

Externí odkazwww.atlasskolstvi.cz

Externí odkazwww.stredniskoly.cz

Pedagogicko-psychologická poradna Děčín

Čs.armády 1164/8, Děčín 1, tel. 412 532071

Informační a poradenské středisko pro volbu povolání - IPS

U Plovárny 1190/14, 405 02 Děčín 2, tel. 950 111 275

Co tedy žákům může při volbě střední školy v souhrnu pomoci?

• Výchovný a kariérový poradce na škole
  • Výstava středních škol (v letošním školním roce z důvodu aktuální situace nebude)
  • Dny otevřených dveří na jednotlivých středních školách (spíše až ve druhém pololetí)
  • Publikace: Atlas školství (v každé třídě koluje několik výtisků a DVD)
  • Webové stránky:

Externí odkazwww.infoabsolvent.cz

Externí odkazwww.atlasskolstvi.cz

Externí odkazwww.cermat.cz

Na závěr:

• Při výběru střední školy se osvědčila osobní návštěva přímo na zvolené škole v rámci Dnů otevřených dveří, popřípadě v jiném dohodnutém termínu dříve, než si dítě podá přihlášku. Nebojte se zeptat  na vše, co vás zajímá! Vyhnete se tak nepříjemným překvapením při přijímacích zkouškách nebo při nástupu do školy.
  • Berte na vědomí přání svého dítěte, zkuste se oprostit od vašich nesplněných životních představ, které teď možná chcete realizovat prostřednictvím vašeho „deváťáka“!
  • Podpořte psychicky vaše dítě, pokud se podceňuje.
  • Uvědomte si, že přeceňování dovedností dítěte často končí přestupem na méně náročnou školu (obor) v průběhu či na konci 1. ročníku SŠ.
  • V neposlední řadě zvažte finanční nákladnost studia (školné, dojíždění, ubytování na internátě, nákup pomůcek, aj.).
  • Máte-li zájem, přijďte i s dítětem za mnou na konzultace.